Vajinal Kozmetik Estetik

Kozmetik jinekoloji alanında yer alan vajinal estetik ameliyat ve uygulamaları son yıllarda dış görünümüne ve güzelliğine önem veren kadınlar arasında popüler olan estetik türlerinden biri. Sağlık turizmi içerisinde ülkemizde de önemi büyük olan vajinal estetiğin kadınlar arasında popüler olmasının en önemli nedeni genital bölgenin görünümü düzeltmek ve güzelleştirmek . 

Neden Vajinal Estetik?

Vajinal estetik her yaştan kadının tercih edebileceği bir yöntem olmakla birlikte daha çok doğum sonrası vajina bölgesinde oluşan yapısal bozuklukların giderilmesinin istenmesi sebebi ile talep görüyor. Vajinal estetik aynı zamanda kadınların kendilerini psikolojik olarak daha iyi hissetmelerine, bozulan cinsel hayatlarının tekrar canlanmasına yardımcı oluyor. “Vajinal gençleştirme”, “estetik vajinal cerrahi”, “kozmetik vajinal cerrahi” , “vajinoplasti”, “labioplasti” gibi farklı isimleri de bulunan vajinal estetik kişinin genital bölgesinde gerçekleşen değişim ile kendine olan özgüveninin artmasında son derece önemli bir yer tutuyor. 

En Sık Uygulanan Vajinal Estetik Uygulamaları

1 . Labioplasti : Labioplasti labium minörlere yani genital bölgedeki büyük dudakların iç kısmında yer alan küçük dudaklara uygulanan bir düzeltme operasyonudur. Çoğunlukla boyut küçültme ya da asimetri sağlama amacı ile uygulanır. 

2 . Vajinoplasti : Vajina daraltması, vajinal gençleştirme, vajinal rejuvenasyon olarak da bilinen vajinoplasti, vajinanın daraltılması ve sıkılaştırılması amacı ile uygulanan bir estetik yöntemidir. Doğum sonrası değişim gösteren ya da görünümünden memnun olunmayan vajina dokusunun gerginleştirilerek çapının daraltılması ile gerçekleştirilir. 

3 . Himenoplasti : Halk arasında kızlık zarı onarımı – dikimi olarak bilinen himenoplasti , kızlık zarının yeniden oluşturulması ya da yırtık olan kenarların dikilerek yeniden birleştirilmesidir. 

4 . G Shot (G Noktası Büyütme) : Cinsel ilişkiden alınan zevki artırmak amacı ile uygulanan bu yöntem kollajen enjeksiyonu sayesinde G noktasının büyütülmesi ile gerçekleştirilir. 

5 . Genital Bölge Beyazlatma : Son yıllarda sıkça tercih edilen vajinal kozmetik estetik yöntemlerinden biri olan genital bölge beyazlatma; epilasyon yöntemleri, yaşlanma, hormonal sorunlar, vajinal enfeksiyonlar gibi farklı sebepler yüzünden kıllı bölgenin altında kalan koyu ten renginin açılması ile meydana gelir. 

Bu yöntemler dışında genital estetik kapsamında ayrıca ; klitoris üzeri katlantıları düzeltme operasyonları (Klitoral hudoplasti), lazerle vajina yenileme – sıkılaştırma (Lazer vajinal rejuvenasyon), lazerle genital bölge sıkılaştırma, radyofrekans ile vajina ve dış genital bölgenin yenilenmesi, pubis tepesi estetiği (Puboplasti- Venüs Estetiği) gibi farklı yöntemler de uygulanabilir. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.