Genital Gençleştirme Nedir?

Vajinal rejuvenation adı ile de bilinen genital gençleştirme yapısı farklı faktörler sebebi ile değişim gösteren vajinanın eski haline döndürülmesi işlemidir. Genital bölge yaşa bağlı olarak değişim gösterebileceği gibi kilo alıp vermeye, doğuma, bağ dokusu zayıflıklarına, menopoza ve kronik kaşıntılara bağlı olarak kırışıklık, sarkma, dönme gibi değişimler yaşayabilir.

Genital Gençleştirme Nedir?

Genital bölge estetik cerrahisi, kozmetik cerrahisinin en hızlı gelişen ve popülerlik kazanan dallarından biridir. Bu alanda yapılan ameliyatlar farklı isimler ile tanımlansa da en bilinenleri vajinal rejuvenation yani vajinal gençleştirmedir. Vajinal gençleştirme  ( Vajinal Rejuvenation – Vajinoplasti ) vajinayı daraltarak pelvik kaslarının güçlendirilmesine yönelik uygulanan bir estetik yöntemidir. Bununla birlikte labioplasti (iç dudakların küçültülmesi)  de genital gençleştirme operasyonlarından biridir.

Günümüzde genital gençleştirme alanında cerrahi yöntemler uygulanabileceği gibi Fraksiyonel CO2 (karbondioksit) lazer (10600nm), Erbium lazer (2940nm), Diyot (Diode) lazer (980nm) gibi farklı lazer türleri ile de genital bölgeyi gençleştirerek yenilemek mümkündür. Örneğin iç dudak/labium minuslarda yapılan düzeltmelerde (labioplasti) cerrahi yöntemler daha çok tercih edilir. Bununla birlikte dış dudaklarda yapılacak değişikliklerde ise lazer, PRP, yağ enjeksiyonlar ve mezoterapi gibi yöntemler daha sıklıkla tercih edilmektedir. 

Lazer ile gençleştirme işlemlerinde cilt altında bulunan bağ dokusu uyarılır. Bu sayede kollajen ve elastin liflerin üretimi artarak ciltte gerginlik ve dolgunluk sağlanabilir. Ancak bazı durumlarda labium majuslar çok sarkık ve sönük bir yapıda olabilir. Bu durumda lazer gençleştirme ve tam düzeltme işlemi için yeterli olmayacaktır. Cerrahi operasyonlar ile vajende deforme olmuş doku çıkarılarak bölgedeki kasların ve diğer dokunun cerrahi olarak sıkılaştırılarak normal haline getirilmesi sağlanır. Lazer operasyonlarda ise bölgedeki yeni kolajen üretimini tetiklenerek hem mevcut kolajen dokusunun daha hızlı yenilenmesi, hem de yeni kolajen liflerinin oluşumu sağlanmış olur. 

Genital Gençleştirmenin Avantajları

Genital gençleştirme işlemleri sayesinde vajina bölgesinde yıpranma yaşayan kadınlar kendilerine olan güvenlerini tazeleyerek cinsel yaşamlarını tekrar düzene sokabilirler. Genital gençleştirme işlemleri, farklı sebeplerden dolayı genital bölgesinden memnun olmayan kadınların hem istedikleri görünüme kavuşmasını hem de cinsel ilişkilerinde ortaya çıkan problemlerin ortadan kalkmasını sağlayan güvenilir bir tedavi yöntemidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.