Genital Bölge Estetiği

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler, tıp ve teknoloji alanındaki gelişmeler sayesinde, vücutlarında beğenmedikleri hemen her bölgeyi estetik operasyonlar ile daha güzel hale getirebilirler. Özellikle son yıllarda popülerlik kazanan genital bölge estetikleri de, genital bölgesinden memnun olmayan, kendisini mutlu ve rahat hissetmeyen kadınların tercih ettikleri yöntemlerden biri. Genital bölge estetiği ile birçok kadın genital görünümünde değişiklik sağlayarak özgüvenini ve cinsel yaşamını canlandırabilir.

Genital Bölge Estetiği Neden Yapılır?

Genital bölge estetiği, genital bölgesinin görünümünden memnun olmayan kadınlar tarafından yaptırılır. Vajina dudaklarında meydana gelen şekil bozuklukları, vajina dudaklarının simetrik olmaması ya da sarkması, iç dudak küçültme, vajina daraltma, vajinada doğum sonrası oluşan tahribatın giderilmesi, vajinada genişlik, sarkıklık, gevşeklik ve kızlık zarı onarımı genital bölge estetiğinin alanına girer. Doğuştan ya da doğum travmalarından kaynaklanabilen bu problemler birçok kadının cinsel hayatında kendisini kötü hissetmesine ve cinsel anlamda problem yaşamasına yol açabilir. Genital bölge estetikleri ile yapılabilecek küçük dokunuşlar kadınlara hem sağlıkları ve estetik görünümleri açısından çözümler üretirken, cinsel hayatlarının daha tatmin edici olmasını sağlar.

Genital Bölge Estetikleri

1 . Labioplasti : Genital organ iç dudaklarının normalden daha sarkık ya da büyük olması, simetrik olmaması gibi durumlarda yapılır. İşlem lokal anestezi altında yapılır. Operasyonda iç dudaklar dış dudakların arasından fazla sarkmayacak şekilde eşit olarak küçültülebilir, sarkıklık önlenir, simetri sağlanır.

2 . Vajinoplasti : En sık yapılan genital bölge estetiklerinden biri olan vajinoplasti, ileri yaş, gebelik gibi nedenlerden kaynaklanan vajina genişlemesinin daraltılması işlemidir. İşlem sonrasında vajina sıkılaşır ve gerginliği artırılır.

3 . Hymenoplasti : Kızlık zarı tamiri olarak da bilinen hymenoplasti, yırtılmış kızlık zarının tekrar dikilmesi işlemidir. Operasyon sonrası zarın eski anatomik yapısına kavuşması amaçlanır. Ayrıca cinsel birleşme esnasında kanamanın meydana gelmesi de operasyonun amaçlarından bir diğeridir.

4 . G-noktası Enjeksiyonları:  Operasyon G noktasının hyaluronik asit enjeksiyonları ile dolgunlaştırılması ile gerçekleşir. Bu işlem ile kadında vajinal orgazmın daha yoğun ve güçlü yaşanmasını sağlanır.

5. Renk Açma İşlemleri: Genital beyazlatma denilen işlem genital bölge renginden memnun olmayan, bölgede aşırı pigmentasyonu olan kadınlarda, kimyasal soyma yöntemi  veya lazer ile renk açılması sağlanır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.