Genital Beyazlatma Nedir?

Gün geçtikçe daha popüler hale gelmeye başlayan genital estetikler kadınların hem cinsel yaşamda özgüvenlerini artırmakta hem de kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamakta. Genital bölgede oluşan koyu cilt renginin ağartılması yani genital bölge beyazlatma da bu estetik türlerinden biri. Vulvar bleaching olarak geçen genital bölge beyazlatma ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi yazımın devamında bulabilirsiniz.

Genital Bölge Neden Kararır?

Genital kararma (koyulaşma, hiperpigmentasyon), günümüzde birçok kadının vücudu ile ilgili şikayet ettiği konular arasındadır. Hem kadınlarda hem de erkeklerde anal ve genital bölge çevresinde meydana gelen deri koyulaşması birçok farklı sebepten dolayı meydana gelebilir. Hormonal problemler, yaşlanma, vajinal enfeksiyonlar, epilasyon yöntemleri, genetik sebepler, doğum sonrası skar dokusu gelişmesi gibi faktörler genital bölge deri renginin koyulaşmasına yol açabilir. Bu tip faktörler ciltte aşırı hiperpigmentasyon oluşturur bu da cilt renginde koyulaşmaya yol açar.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Nedir? Nasıl Yapılır?

Genital bölgede oluşan bu koyulaşma için farklı çözüm yöntemleri ortaya atılmış olmasına rağmen birçok yöntem kalıcı ve tatmin edici sonuçlar vermediği için tercih edilmemektedir. Özellikle bu bölgeye beyazlatma adına bilinçsizce sürülen kimyasal ürünler bölgede cilt sorunlarının oluşmasına, farklı komplikasyonların ortaya çıkmasına yol açabilir. Bu yüzden en sağlıklı ve kalıcı yöntem olarak lazer uygulaması tercih edilmektedir.
Son yıllarda genital-anal bölgedeki koyu cilt rengini açmak için CO2 lazerle Vulvar / anal ağartma teknolojisi kullanılmaktadır. Lazer uygulaması, genital bölgedeki melanini baskılayan bir uygulamadır ve bu baskı sayesinde epidermisteki koyu renkli tabakanın kaldırılması amaçlanır.
Lazer ile genital bölge beyazlatma işlerminde uygulama süresi kişinin istediği beyazlığa, mevcut cilt rengine, vücudun lazere karşı reaksiyonuna göre değişkenlik gösterebilir. Genellikle ilk tedaviden sonra cilt tonunda değişiklik fark edilir. İşlem ağrısız bir işlemdir bu yüzden genel anestezi olmadan gerçekleştirilir. Bölgeye işlem öncesi lokal anestezik etkili krem sürülerek olası ağrıların önüne geçilir.
Lazerle genital bölge beyazlatma işlemi lupus, sedef hastalığı, herpes veya genital siğil olan kişiler ile hamilelik ve emzirme döneminde kişilere uygulanması tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. Bu yüzden eğer varsa işlem öncesi bu tip durumları doktorunuza iletmenizi öneririm.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.