G Noktası Nedir?

Kadınlarda orgazmın daha yoğun hissedilmesini sağlayan G noktası vajinal girişten yaklaşık 3-4 cm içeride ve üst duvarda bulunan erojen bölgedir. İdrar kanalının bitişiğinde olan G noktası, birçok kişi tarafından kadınların orgazm olması için uyarılması gereken bölge olarak bilinir.

G Noktası Nedir?

Uyarıldıktan sonra salgı üreten ve kasılmalar yaşayan G noktası idrar kanalını (üretra) çevreleyen bir dokudur. 1950 yılında ilk kez jinekolog bilim adamı Dr. Ernest Gräfenberg tarafından adı anılan G noktası , yine Dr. Ernest Gräfenberg tarafından “International Journal of Sexology” isimli dergide yayımlanmış bir makalede geçerek adından söz ettirmiştir. Makalede kadınlarda farklı bir anatomik bölge olarak adı geçen G noktası 1982 yılında Alive Kahn Ladas tarafından adını almış ve Gräfenberg noktası yani G noktası olarak jinekolojide yer edinmiştir.

G Noktasının Özellikleri Nelerdir?

G noktasının uyarılabilmesi için cinsel uyarılmanın gerçekleşmesi gerekmektedir. Cinsel ilişki sırasında G noktası düzenli bir şekilde uyarıldığında kadında ilk olarak bir idrar hissi meydana gelir. Uyarılma devam ettikçe bu his yerini zevke bırakır ve orgazm meydana gelir. Kadınların vajinal girişlerinin en az 3-4 cm yukarısında bulunan G noktasının etrafında sıvı üreten skene bezleri vardır. G noktası her kadında aynı ölçüde bulunmayabilir bu yüzden bazı kadınların G noktasına ulaşabilmesi zordur. Buna bağlı olarak cinsel ilişki sırasında duyarlılığın arttırılması ve G noktasının daha kolay bulunabilmesi amacı ile G noktası büyütme operasyonları uygulanabilir.

G Noktası Büyütme

G shot, G shot amplification, G spot amplification isimleri ile de bilinen G noktası büyütme operasyonu ilk kez ABD’li bir jinekolog olan Dr. David Louis Matlock  tarafından uygulanmış bir operasyondur. İşlem  G noktası olarak bilinen bölgeye hyaluronik asid ve yağ enjeksiyon edilmesi ile gerçekleşir. G noktası büyütme operasyonu lokal anestezi eşliğinde (bölgesel uyuşturma) yapılır. Uygulama cerrahi bir işlem olmadığı gibi riskleri de son derece azdır. G noktası büyütme operasyonu sayesinde kadınlar  ilişki sırasında orgazmı çok daha kolay ve yoğun yaşayabilir.

0 Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum eklemek ister misiniz?
Buyrun, çekinmeyin !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir